6 دلیل برای اینکه باید صورتهای مالی خود را حسابرسی کنید

اهمیت حسابرسی را نمی توان در یک مقاله بیان کرد. یک حسابرس خوب نه تنها قادر است مشکلات شما را به سرعت پاک کند ، بلکه به شما در بهبود عملکرد شرکت کمک می کند. اگرچه دلایل اصلی حسابرسی به لزوم ممیزی مالی تجارت شما و قانونمندی مربوط می شود ، شما نباید جنبه روانشناختی را که هنگام معامله با نهادهای دیگر مانند بانک ها ، مشتریان و سهامداران بسیار مهم است فراموش کنید. اگر شما به طور منظم حسابرسی انجام دهید ، اعتماد به نفس بیشتری از افرادی که با آنها کار می کنید و همچنین با نهادهای دولتی ایجاد می کنید.

حسابرسی مالی چیست؟

به محض ورود حسابرسان ، آنها یک بررسی کامل و دقیق از سوابق مالی شرکت شما و هرگونه اظهارات ارائه شده توسط حسابدار (های) شما را انجام می دهند. حسابرسی جزئیات کوچکی را که سیستم شما از دست داده است پیدا می کند و آنها را در یک گزارش قرار می دهد. در حالی که انجام یک حسابرسی به صورت داخلی امکان پذیر است ، بهتر است یک متخصص خارجی استخدام شود که با شرکت ارتباط نداشته باشد ، بنابراین گزارش آنها موجب میشود دید بسیار مفیدی پیدا کنید.

دلایل زیادی وجود دارد که شما باید مرتباً ممیزی کنید ، اما مهمترین آنها شامل پاسخگویی و اقدامات صحیح تجاری است.

1. شما یک نمای کلی خواهید داشت

هنگامی که حسابرسان به یافته های خود رسیدند ، گزارش نهایی را در دست خواهید داشت. از اینجا ، شما یک تصویر کامل از نحوه کار کسب و کار خود خواهید داشت. حتی اگر زمان زیادی را صرف اطمینان از داشتن سوابق پاک و درست در شرکت خود و رعایت هر قانون ممکن کرده باشید ، مطمئناً اشتباهات کوچکی وجود دارد که باید اصلاح شوند.

علاوه بر این ، گزارش به شما نشان می دهد که شرکت شما در کجا پایدار است. یک مدیر خوب باید بداند که وقت خود را کجا بگذراند و اولین قدم برای درک این مسئله این است که بداند دیگر لزوماً نباید به کجا تمرکز کنید.

2. یک دیدگاه اضافی دریافت کنید

افراد از جمله خودتان حتی در بهترین تیم ممکن نیز می توانند به اینکه اصلا اشتباه نمیکنند ایمان داشته باشند. این می تواند در آینده مشکلات قابل توجهی ایجاد کند ، به همین دلیل انجام حسابرسی به عنوان یک اقدام پیشگیرانه برای شما حیاتی است.

یک حسابرس خوب در مورد اینکه آیا شما انطباق کامل را نشان می دهید و یا نقص جدی در سیستم خود دارید ، به شما اظهارات روشنی می دهد. آنها همچنین پیشنهادات مفیدی در مورد چگونگی حل آنها ارائه می دهند. اگر حسابرسی را زود انجام دهید ، این می تواند به معنای تفاوت بین شکوفایی شرکت شما و تقلا در آینده نزدیک باشد.

3. رتبه بندی اعتبار خود را بهبود ببخشید

اگر مشاغل مستحکم و در حال گسترش دارید ، بهتر است بانک ، سهامداران و سرمایه گذاران خود همه چیز را در مورد آن بدانند. داشتن گزارش های حسابرسی منظم برای ارتباط شما با هر ذینفع یا موسسه مالی که با آن تجارت دارید بسیار مفید است. سرمایه گذاران تجاری شما می خواهند از موفقیتی که شرکت شما تجربه کرده است مطلع شوند و می خواهند از قابل اعتماد بودن شما اطمینان حاصل کنند.

اگر بانک شما اثبات قطعی در مورد داشتن منابع برای بازپرداخت وام داشته باشد ، بانک شما تمایل بیشتری به شما خواهد داشت تا وام مقرون به صرفه تری به شما بدهد. که از نظر آنها شما را در گروه کم خطر قرار می دهد. در مورد سرمایه گذاران نیز می توان همین حرف را زد ، زیرا افزایش اعتماد به صورت های مالی شما اطمینان از پشتیبانی مستمر آنها در شرکت شما را تضمین می کند.

4. قابل اطمینان تر شوید

اگر صاحب یک شرکت بزرگتر هستید که دارای سرمایه های برتر مدیریتی یا شرکتی است ، حسابرسی های منظم می تواند در اظهارات شما اطمینان ایجاد کند و اطمینان حاصل کند که همه کارهای شما طبق برنامه پیش می رود.

حتی اگر یک تجارت کوچک باشید و یا تازه کار خود را شروع کرده اید ، از قابل اعتماد بودن شرکت خود برای مقامات مالیاتی بسیار سود خواهید برد. آنها می توانند به صورتهای مالی حسابرسی شده شما اعتماد کنند تا به نتیجه گیری در مورد سطح مالیات شما یا سایر موارد مربوط به حوزه مورد علاقه خود برسند.

5- مطمئن شوید که شرکت شما به کجا می رود

با یک حسابرسی مالی که به صورت حرفه ای انجام شده است ، اطلاعات بیشتری در مورد اینکه کدام قسمت از کسب و کار شما روان پیش می رود و کدام یک از آنها نیاز به کمی سختگیری بیشتری دارید ، خواهید داشت. برای مناطقی که هیچ خطایی نشان نمی دهند ، می توانید کاملاً مطمئن باشید که نیازی به انجام مجدد محاسبات بیشتر در مورد طرح تجاری اصلی خود نخواهید داشت. با این حال ، کسانی که مشکلات قابل توجهی را نشان می دهند ، نگاه دقیق تری را می طلبند: چگونه آنها را اداره می کنید و چگونه می توانید یک برنامه کارآمد تدوین کنید ، قبل از اینکه این اشتباهات به ظاهر جزئی به شرکت آسیب برساند؟

6. مسئولیت پذیری را ارتقا دهید

علاوه بر این ، می توانید از گزارش حسابرس برای ارتقا حسابداری و پاسخگویی برای مدیران و کارمندان شرکت خود استفاده کنید. به هر حال ، اگر کارمندان منفرد بدانند که شرکت مرتباً حسابرسی می شود ، بیشتر بر حسابداری و مدیریت قابل اعتماد تمرکز خواهند کرد. آنها همچنین قادر به اصلاح هرگونه نقص در کار خود هستند در حالی که این مشکلات کم است ، بنابراین می توانند کار خود را در آینده قابل اعتمادتر کنند.

نتیجه

داشتن حسابرسی منظم در صورتهای مالی برای اعتمادپذیری شرکت ضروری است. حسابرسی به شما کمک می کند تا مسائل داخلی را ردیابی و حل کنید و به شما کمک می کند تا اطمینان بیشتری را به سرمایه گذاران ، سهامداران ، بانک ها و مقامات مالیاتی انتقال دهید. علاوه بر این ، ممیزی های دقیق به شما آرامش بیشتری می دهد و انرژی بیشتری برای برنامه ریزی برای آینده به شما خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.